Отримання громадянства Угорщини: в яких випадках це можливо

Отримання громадянства Угорщини: в яких випадках це можливо

Угорщина – один з близьких сусідів України та країна-учасник Європейського Союзу. Українці можуть стати її громадянами, отримавши можливість без візи подорожувати майже по всій Європі, навчатися в європейських університетах та отримувати тут медичну допомогу.

Але для цього необхідно оформити угорське громадянство. Отримати його можуть не всі, хоч і закони досить лояльні у цих питаннях. Стати громадянином Угорщини можна у кількох випадках:

  • Якщо українець офіційно проживає на її території не менше 5-ти років;
  • При одруженні на громадянинові цієї країни. Заяву на громадянство можна подати через три роки. Такий же термін потрібно почекати після возз’єднання сім’ї;
  • Правом стати громадянином можуть також скористатися біженці, що мають офіційний статус.

Громадянином Угорщини автоматично стає дитина, народжена в сім’ї, де один з батьків угорець. При цьому шлюб може бути навіть цивільним. Після усиновлення діти також отримують громадянство.

Дуже важливо у цьому процесі правильне оформлення документів, тому завжди варто довіритись професіоналам. Також потрібно вивчити угорську мову, якщо вік не досяг 60-ти років. Після 60-ти від такого зобов’язання іноземець звільняється.