Отримання польського громадянства через воєводу

Отримання польського громадянства через воєводу

Польща – один з найближчих наших сусідів, тому багато українців не тільки працюють в цій країні, але і перевезли туди свої сім’ї. Щоб отримувати соціальні гарантії, медичну допомогу, можливість навчатися в університеті, а також подорожувати без візи по всій Європі, можна отримати громадянство Польщі. Це особливо актуально для тих, хто має постійну та стабільну роботу, чиї діти ходять у польську школу, а перспектив повертатися в Україні немає.

Існує кілька способів отримання польського громадянства. Один з них – через воєводу. Для цього необхідно подати заяву в воєводське управління за місцем фактичного проживання. Для визнання українця громадянином Польщі саме таким способом мають бути виконані певні умови, а саме:

  • Необхідно не менше трьох років знаходитись на території країни, маючи посвідку на постійне проживання або дозвіл на проживання довготривалого резидента ЄС;
  • Потрібно працювати офіційно та мати стабільний дохід;
  • Мати нерухомість чи договір оренди житла.

Також отримати громадянство через воєводу можуть ті, хто перебуває у шлюбі з польським громадянином не менше трьох років. Якщо ж українець має статус біженця, то йому достатньо проживати на території країни два роки.