Отримання румунського громадянства як можливість працювати та подорожувати по всьому Європейському Союзу

Отримання румунського громадянства як можливість працювати та подорожувати по всьому Європейському Союзу

Румунія – один із учасників Європейського Союзу, тому її громадяни на рівні з іншими користуються можливістю без візи перетинати кордони ЄС. Українці, які отримають румунське громадянство, матимуть ті ж права, що і корінні жителі, а саме:

  • Європейська освіта, що вважається престижною;
  • Медичне обслуговування високого рівня;
  • Розширені фінансові можливості для ведення бізнесу по всій Європі;
  • Проживання без обмежень на території ЄС;
  • Соціальна захищеність.

Крім цього, і в самій Румунії доволі високий рівень життя, тому в будь-якому випадку громадянство цієї країни матиме плюси.

Способи отримання громадянства Румунії

Стати офіційним громадянином Румунії можна кількома способами. Вибір кожного з них залежить від того, яким вимогам відповідає українець. Якщо дитина народилася на території країни, вона може автоматично отримати громадянство. Те ж стосується усиновлених дітей, яким ще не виповнилося 18-ти років.

Ще одним способом є так звана репатріація. Вона підходить тим, хто проживав на історичній території Румунії або мав родичів, що в першій половині 20-го століття знаходились під владою румунів на українських землях.

І найчастіше використовуваний спосіб – натуралізація. Вона передбачає подання заяви на отримання румунського громадянства громадянами України, які досягли вісімнадцяти років.