Сьогодні – День Канади

1 липня – День Канади. Під такою назвою канадці відзначають своє головне державне свято

Сьогодні - День Канади

День Канади був заснований на честь об’єднання північноамериканських колоній Британії.

Відповідний акт був підписаний 1 липня 1867. Саме з того моменту і прийнято відзначати це свято, коли перші колонії Північної Америки, які перебували у володінні Британії, об’єдналися в конфедерацію. Вона отримала назву Домініон Канада. Фундамент для заснування нової держави заклали провінції Квебек, Онтаріо, Новий Бронсуік і Нова Шотландія.

Підписаний чотирма колоніями акт був відкритий для інших провінцій. Пізніше Домініон Канада прийняв до свого складу ще 6 колоній, які зараз також святкують День Канади. Території сучасної Канади приблизно окреслилися до кінця XIX століття, але формування конфедерації завершилося лише в 1949 році. Десятою провінцією держави став домініон Ньюфаундленд, який також був колонією Британії.

Сьогодні День Канади, як своє державне свято, відзначають і жителі трьох Північних територій.

Акт про Британську Північну Америку, який ознаменував у свій час народження нової держави і уособлював протягом більш ніж ста років її конституцію, був замінений новою конституцією Канади в 1982 році. Передача конституційної влади від Великобританії Канаді відбулася на Парламентському пагорбі в Оттаві, де Королева Єлизавета II оголосила новий документ. 

Канадці святкують День народження своєї країни з величезним ентузіазмом. Багато тисяч людей беруть участь у святах на Парламентському пагорбі. Звичним явищем на вулицях канадських міст став в цей день перекритий рух транспорту. У всіх кінцях країни проводяться святкові церемонії і паради, концерти та вистави на відкритому повітрі, виступи хорів та оркестрів. У багатьох містах ввечері влаштовуються розкішні святкові феєрверки. 

В країні також встановлено традиційний ритуал проведення національного свята, організацією якого опікується Національний Комітет (спеціально створена федеральна урядова організація). Відбувається величаво-урочистий проїзд Генерал-губернатора. Тривають численні концерти на Парламентському пагорбі та у сотнях місцевих громад, телевізійні шоу та феєрверки.

Запрошуємо до Канади

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Add Comment *

Name *

Email *

Website